top of page

TOEFL NEDİR?


TOEFL, "Test of English as a Foreign Language" (Yabancı Dil Olarak İngilizce Sınavı) İngilizce dil becerilerini ölçen uluslararası bir standart testtir. TOEFL, dünya genelinde yükseköğrenim veya iş başvurularında İngilizce dil yeterliliğini değerlendirmek için kullanılan yaygın bir sınavdır. Sınav; dinleme, okuma, yazma ve konuşma olmak üzere 4 ana başlıktan oluşur. Bu sınav, genellikle İngilizce konuşulan ülkelerde yükseköğrenim yapmak isteyen veya uluslararası bir iş başvurusunda bulunacak olan kişiler tarafından alınır. TOEFL sınavında alabileceğiniz en yüksek puan 120’dir. TOEFL skorunuzu kullanacağınız alan, kurum ya da kuruluşa göre değişmektedir.

TOEFL bölümleri, süre ve ortalama soru adetleri şöyledir:

Okuma bölümü 60-100 dakika sürer, 36-70 sorudan oluşan 3-5 okuma parçası yanıtlarsınız. Dinleme bölümü 60-90 dakika sürer, her biri 6 sorudan oluşan 4-6 konferans, toplam 34-51 soru yanıtlarsınız.

Okuma ve dinleme bölümleri sona erdikten sonra sınava 10 dakika ara verilmektedir.

Konuşma bölümü 20 dakika sürer, 6 çalışma gerçekleştirirsiniz. 6 çalışmanın 2 tanesi bağımsız (Independent) 4 tanesi ise karma (Integrated) çalışmalardır.

Yazma bölümü 50 dakika sürer, 2 çalışma gerçekleştirirsiniz. 1 bağımsız (Independent), 1 karma (Integrated) çalışmadan oluşur. TOEFL Sınavına Nasıl Hazırlanılmalı?

TOEFL Sınavına hazırlanırken başarılı olmak için uygulamanız gereken bazı adımlar vardır. Bu adımları şu şekilde listeleyebiliriz:

1-Sınav Formatına ve İçeriğine Hakim Olmak

2- Hedef Belirlemek

3-Planlı İlerlemek

4-Doğru Kaynaklar Yardımıyla Çalışmak

5-Strateji ve Taktikler Doğrultusunda İlerlemek

6-Bol Bol Pratik Yapmak

7-Düzenli Geri Bildirimler Almak

8-Stres Yönetimi

Sınava hazırlanan bireyler, süreç boyunca bazen bu maddelerin hepsine sahip olamayabilir veya maddelerin nasıl işlenmesi gerektiğini bilmiyor olabilirler. Tam da bu noktada bireylerin yardımına Dil Okulları koşacaktır. Tabii ki, bu önemli sınav sürecini başarıyla tamamlayabilmek için, doğru merkezden doğru eğitimi almak çok mühimdir.

SDM Dil Okulu olarak, TOEFL’a hazırlanacak tüm öğrencilerimize 30 yılı aşkın tecrübemize dayanarak, alanında profesyonel öğretmenlerimiz ve uzman kadromuz ile birlikte bütün süreç boyunca yardımcı oluyoruz.  İngilizce yeterliliğiniz TOEFL hazırlığı için uygun değilse, temel İngilizce becerileriniz geliştirilerek TOEFL programına hazırlanmanız sağlanır. Eğer geliştirmeniz gerekenler sadece belli dil becerileri ise, kurs programınız bu beceriler baz alınarak oluşturulur. Tamamen öğrencinin ihtiyaçlarına ve kendi öğrenme stiline göre hazırlanmış birebir eğitim sistemiyle, birebir kapsül sınıflarımızda; sizleri hedefinize yine sizin için en doğru yoldan fakat daha profesyonel bir şekilde ulaştırıyoruz. Birebir eğitim sistemiyle, her şeyin size özel hazırlanacağı hızlandırılmış TOEFL kurslarımız hakkında daha detaylı bilgi almak için, bizlerle iletişime geçin, sorularınızı yanıtlayalım!

SDM Dil Okulu sosyal medya hesaplarından bizi takip edin!

Instagram – @sdmdilokulu Youtube – @sdmdilokulu

0 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Online Dil Kursu: Yeni Nesil Dil Öğrenme Yöntemi

Günümüzün hızla değişen dünyasında, dil öğrenmenin önemi giderek artıyor. Küreselleşme ve dijitalleşme ile birlikte, farklı dilleri konuşabilme yeteneği, bireylerin hem kişisel hem de profesyonel haya

Online Dil Kursu Fiyatları 2024

Online dil kursları, günümüzde dil öğrenmek isteyenler için oldukça popüler bir seçenek haline geldi. Esneklik, erişilebilirlik ve çeşitli öğrenme yöntemleri sunması nedeniyle tercih ediliyor. 2024 yı

İngilizce Özel Ders: Kişiye Özel Dil Eğitimi

İngilizce, küresel iletişimin ve iş dünyasının en önemli dillerinden biridir. Bu dili etkin bir şekilde öğrenmek, hem kişisel hem de profesyonel gelişim için büyük bir avantaj sağlar. İngilizce özel d

Comments


bottom of page